خانه / مطلب / مناظره ها / دعوت استاد از عبدالله بن سليمان المنيع به مناظره

دعوت استاد از عبدالله بن سليمان المنيع به مناظره

حضرت آیت الله علوی سرشکی به شیخ عبدالله بن سلیمان المنیع از هیئت کبار علماء السعودیه در خصوص مناظره با ایشان جهت پخش در اینترنت و قرار گرفتن در سرچ های گوگل اعلام آمادگی کردند.

چندي قبل شيخ عبدالله بن سليمان المنيع جزء هيئت كبار علماء سعودي ازعقلاء شيعه دعوت به مناظره كرد ورسانه هاي سعودي بااين بهانه كه هيچ كدام ازعلماي شيعه حاضربه مناظره نشدند تبليغات وسيع و هجمه هاي شديدي عليه شيعه انجام دادند، درپي اين هجمه ها علاوه بر هيئت كبار علماء سعودي علماي اهل سنت از كشور هاي مختلفي همچون عربستان، مصر، مغرب، تونس، كويت، بحرين، سوريه، اردن آمادگي بي قيد و شرط خود را براي شركت در اين مناظره اعلام كردند. آيت‌الله علوي سرشكي جهت خنثي كردن تبليغات آنان،نامه‌اي را به سايت آنان ارسال كرده و همچنين قصد دارند تادر اينترنت نيز پخش نمايند تادرصورت عدم پذيرش مناظره ازطرف آنان تبليغاتشان خنثي گردد ودر صورت پذيرش، ايشان آمادگي كامل دارند تاآنان رابر طبق همان كتاب و سنت به زانودرآورند. دوستان رسانه هاي سعودي به شدت درحال هجمه به شيعه هستند وميگويند اينان حاضربه مناظره نيستند، اما متأسفانه مادرفضاي رسانه اي پاسخ هجمه هايشان را نداده ايم، باپخش اين خبر درفضاي مجازي توطئه ي وهابيت عليه شيعه راخنثي كنيم.

آیت الله علوی سرشکی: (( امابعد از سلام به جناب شيخ عبدالله بن سليمان المنيع ازبزرگان علماي سعودي ميگويم كه اينجانب معروف به ابوالعباس بن كمال خوشحالم كه آماده ي مناظره شديد و دعوت شمارابه مناظره پذيرفته ام و آماده ي مناظره هستم، مناظره اي درعراق زيرنظر دو حكومت عراق و عربستان بطور زنده وتلويزيوني، تعيين زمان و مكان آنرا به شما واگذار ميكنم. اگر خواستيد ميتوانيد به كتابي كه اينجانب بنام “معرفة الخلفاء الراشدين” نوشته ام، مراجعه كنيد آنهم براساس تنها قرآن و سنت متواتره است كه براي هدايت امثال شما كافي است اگرواقعا طالب هدايت باشيد و هر كس ازقرآن و سنت متواتره پيروي نكند، گمراه است. ))

 ابوالعباس بن كمال

رسالة من أبي العبّاس بن كمال الى سماحةالشيخ عبد الله بن سليمان المنيع من هيئة كبار علماء السعودية

 

لازم به ذکر است فرد مورد نظر در پی اظهارات آیت الله مکارم شیرازی جهت مناظره با تبلیغات وسیعی در اینترنت درخواست مناظره بر حسب کتاب و سنت با عقلای شیعه در عربستان و یا عراق نمودند، لکن آیت الله مکارم شیرازی طی بیانیه ای اعلام نموده ما به دلیل درخواست متکبرانه آنان حاضر نیستیم با آنان مناظره نماییم و آن ها نیز درخواست شیخ عبدالله بن سلیمان را همراه جوابیه آیت الله مکارم را کنار هم قرار داده اند و به شدت تبلیغ علیه شیعه می کنند که آن ها از مناظره سر باز می زنند. لذا آیت الله علوی سرشکی جهت خنثی کردن تبلیغات آنان نامه ای را به سایت آنان ارسال کرده و قصد دارند تا در اینترنت نیز پخش نمایند تا در صورت عدم پذیرش مناظره از طرف آنان، تبلیغاتشان خنثی گردد و در صورت پذیرش ایشان آمادگی کامل دارند تا آنان را بر طبق همان کتاب و سنت به زانو در آورند.

ایت الله مکارم شیرازی

وهابی ها علمای شیعه را دعوت به مناظره کردند و گفته اند ما میخواهیم با شما مناظره کنیم و هرکس حرف ما را قبول نکند عاقل نیست!!!
در سایت های مختلفی چون روزنامه المدینة عربستان آمده است که آقای شیخ عبدالله بن سلیمان المنیع از هیئت کبار علماء السعودیه مشاور .. گفته است که ما آماده می شویم برای مناظره با عقلای شیعه و گفتگوی با آن ها تا حق را برای آن ها برملا کنیم.” بنابر این اگر کسی این را قبول نکند عاقل نیست.”

آیت الله علوی سرشکی جهت خنثی کردن تبلیغات آنان نامه ای را به سایت آنان ارسال کرده و قصد دارند تا در اینترنت نیز پخش نمایند تا در صورت عدم پذیرش مناظره از طرف آنان، تبلیغاتشان خنثی گردد و در صورت پذیرش ایشان آمادگی کامل دارند تا آنان را بر طبق همان کتاب و سنت به زانو در آورند

باز در ادامه می گوید: ما در حال آماده شدن برای گفتگو با معتدلین از شیعه در احساء و قطیف ، شیعه عراق و ایران یا هر کشوری که باشند هستیم و گفته که ما شک نداریم که عقلای شیعه امید به آن ها می رود. “یعنی اگر کسی به سمت ما بر نگردد از عقلا نیست.”
و این نوع صحبت از عضو هیئت کبار علما است که از بالاترین علمای عربستان است و هنوز نمی داند مناظره چیست، گفتگو چیست.
این در حالی است که آقا رسول خدا صلی الله و علیه وآله وقتی می خواستند مناظره کنند می فرمودند: یا ما، یا شما یا بر هدایت یا بر گمراهی هستیم. یکی از ما بر هدایت و دیگری بر گمراهی است که بنشینیم بحث کنیم.
اما این ها از همان اول بیان می کنند ما می خواهیم بحث کنیم و هر کسی حرف ما را نپذیرد عاقل نیست.
آیت الله مکارم شیرازی بلافاصله پاسخ داده اند:
این طرز دعوت که متکبرانه و غیر مودبانه است.
در اطلاعیه صادر شده از سوی دفتر آیت  الله مکارم شیرازی آمده است: اخیراً در برخی از سایت  های سعودی آمده است که جناب شیخ عبدالله بن سلیمان عضو هیأت کبار علمای سعودی اظهار داشته است که این هیأت حاضر است با عقلای شیعه در عربستان سعودی یا عراق مناظره کند و حق را برای آنها بیان کند و مبنای ما قرآن و سنت است و هر کس مخالفت کند گمراه است.

ایت الله علوی سرشکی

در این بیانیه تصریح شده است: این طرز دعوت که متکبرانه و غیر مودبانه است نشان می  دهد، آنها آماده مناظره صحیح و منطقی نیستند ولی هرگاه آمادگی داشته باشند که در فضایی مودبانه و منطقی گفت  و گو برای حل مشکلات اعتقادی صورت گیرد علمای شیعه کاملاً آمادگی دارند که در عراق یا لبنان این جلسه برگزار شود براساس قرآن و سنت نبوی و دلیل عقل قطعی، زیرا قرآن مجید در 70 آیه دلیل عقل را حجت شمرده است.
در این بیانیه آمده است: امیدواریم چنین جلسه عادلانه و عاقلانه تشکیل شود و در تخفیف اختلافات شیعه و اهل سنت موثر شود و به وحدت مسلمین کمک کند.

در پی دعوت چالش برانگیز آیت الله مکارم شیرازی یکی از آیات عظام شیعی، از علمای اهل سنت برای شرکت در یک مناظره رسانه ای، علمای اهل سنت از کشورهای مختلفی همچون عربستان، مصر، مغرب، تونس، کویت، بحرین، سوریه و اردن، آمادگی بی قید و شرط خود را برای شرکت در این مناظره اعلام کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *